روسیه را یک قدرت ضعیف تلقی نکنید

روسیه را یک قدرت ضعیف تلقی نکنید
وال استریت ژورنال نوشت؛ پوتین افسانه روسیه ضعیف را از بین برد و جهان را مجبور کرد بر اساس قوانین خودش زندگی کنند.
به گزارش اسپوتنکی، اندرو وایس و یوجین رومر، روزنامه نگاران این روزنامه می گویند: او مهارت بدست آوردن قدرت های قوی تری را برای مقابله با شرایط خودش به دست آورده است.
در این مقاله خاطرنشان شده که زمان آن فرا رسیده است که کشورهای غربی اعتقاد غرور آفرین خود را مبنی بر اینکه روسیه یک کشور ضعیف است که می توانید نظر خود را بر آن تحمیل کنید، کنار بگذارند.
همچنین اضافه شده که ولادیمیر پوتین در دوران ریاست جمهوری خود تقریباً هر کاری برای تقویت موقعیت کشورش در زمینه های مهم انجام داده است.
تحت رهبری رئیس جمهور روسیه، نیروهای مسلح مدرنیزه شدند، گفتگوهای انرژی بهبود یافتند و عرضه نفت و گاز افزایش یافت. علاوه بر این، فدراسیون روسیه حمایت بسیاری از کشورهای دوست را جلب کرده است.
همانطور که در این نشریه آمده است، مسکو به ناتو ثابت کرد که این اتحاد در ادامه گسترش به سمت شرق موفق نخواهد شد.
در این مقاله همچنین به عملیات روسیه برای وادار کردن گرجستان به صلح در سال 2008 اشاره شده است. به گفته ناظران این روزنامه، کشورهای غربی در سال 2007 تماس های پوتین در کنفرانس امنیتی مونیخ را جدی نگرفتند که قول عضویت تفلیس و کی یف در بلوک نظامی را داده بود. با این حال، چند ماه بعد، جهان با خطر تشدید تنش جدید به دلیل درگیری که توسط مقامات گرجستان در اوستیای جنوبی آغاز شد، مواجه شد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.