تفاوت تحلیلگر داده با دانشمند داده

تفاوت تحلیلگر داده با دانشمند داده

ممکن است شما پس از فارغ‌التحصیلی، برحسب رشته و علاقه‌ی خود به‌دنبال شغلی مرتبط با دیتا باشید، اما وقتی لینکدین را جست‌وجو می‌کنید با عناوین شغلی مختلفی مانند تحلیلگر داده، تحلیلگر کسب‌و‌کار، مهندس داده، دانشمند داده (Data Scientist)، مهندس یادگیری ماشینی و مانند این‌ها روبه‌رو شوید. پس از آن، قطعا سعی خواهید کرد با تفاوت‌ این عناوین با یک‌دیگر آشنا شوید تا مناسب‌ترین موقعیت را برای خود پیدا کنید.

در این مطلب ما به شما کمک خواهیم کرد تا با بعضی از تفاوت‌های کلیدی این رشته‌ها با یک‌دیگر آشنا شوید. تمرکز ما در این مطلب بر دو عنوان تحلیلگر داده (Data Analyst) و دانشمند داده (Data Scientist) خواهد بود. اما پیش از پرداختن به این‌ها، باید بدانید که مطالبی که در ادامه می‌خوانید قرار نیست تمامی نقش‌های یک تحلیلگر داده یا دانشمند داده را پوشش دهند و همچنین، قرار نیست با یک فهرست طولانی و خسته‌کننده از مسؤولیت‌های آن‌ها آشنا شوید.

در واقع، کمپانی‌ها و صنایع مختلف ممکن است نقش‌های مختلفی را برای این دو عنوان شغلی در نظر بگیرند و قطعا بهترین راه پیدا کردن یک جایگاه شغلی مناسب در این حوزه این است که زمان بیشتری صرف کنید و شخصا درباره‌ی این عناوین مطالعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.